młodzi kulturalni

Koncert finałowy, „Madaleine”, „Mów coś, śpiewaj!” oraz „Inni ludzie”

W marcu dziennikarze i reporterzy odwiedzą Teatr Muzyczny Capitol 4 razy podczas 4 wydarzeń w ramach 41.Przeglądu Piosenki Aktorskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń ze świata polskiego teatru. Wszystkie wybrane przez nas pokazy zostaną przedstawione naszym czytelnikom dzień po; plan pokazów:

  • „Mów coś, śpiewaj” – 20 marca
  • „Inni ludzie” – 26 marca
  • Koncert finałowy 27 marca
  • „Madaleine” – 28 marca

 

Koncert Finałowy składa się z dwóch części. Pierwszą część koncertu –występy finalistów konkursu –wyreżyseruje Paweł Palcat. W drugie części wystąpi Ralph Kaminski z piosenkami Kory. Koncert Galowy pod tytułem „Wiązanka pieśni miłosnych” reżyseruje Jan Klata.

 

Magda Kumorek–aktorka i wokalistka, wystąpi w nowym, solowym, autorskim projekcie: to powściągliwie eleganckie własne teksty i kompozycje o kondycji współczesnej kobiety-artystki, na głos i fortepian – spektakl „Madaleine”

 

„Mów coś, śpiewaj!” to nowy cykl spektakli z udziałem aktorów Improkracji i Capitolu. Te trzy słowa kojarzą się z rozpaczliwym szeptem z kulis, kiedy aktor zapomni, co miał robić na scenie. Brzmią też jak wezwanie do improwizacji. Improkracja odpowiada na to wezwanie z radością, gwarantując wyjątkowy komediowy wieczór.

 

„Inni ludzie” z TR Warszawa–tekst Doroty Masłowskiej w teatralnej adaptacji Grzegorza Jarzyny to pierwszy musical w karierze artystycznej tego reżysera. To „próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść”.

 

Więcej o spektaklach oraz Przeglądzie Piosenki Aktorskiej przeczytasz w naszym artykule prosto z konferencji prasowej oraz na stronie organizatora.